null

Avusturalya’da James Dutton tarafından kurulan PATCH markasının hikayesinden size biraz bahsetmek isteriz.

James Dutton, maceracı oğlunun yaralarını kapatmak için birçok kez normal yara bantlarını tercih etti. Ancak her kullandığında oğlunda değişik alerjik reaksiyonlar olduğunu gözlemledi ve bu reaksiyonları engellemek amacıyla çok sayıda araştırma yapmaya başladı. Araştırmalar sırasında , sadece kendi oğlunda değil dünya üzerindeki insanların %25’ in de bu tarz alerjik reaksiyonlar görüldüğünü farketti.
Bu nedenle PATCH ürünlerini geliştirerek insanlara doğal, organik, alerji yapmayan aynı zamanda yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayan yara bantlarını kullanma imkanı sağladı.

2016 senesinden bu yana Avustralya’daki tüm medikal satış noktalarında bulabileceğiniz Patch ürünleri Avrupa’nın birçok prestijli bölgesinin yanı sıra Türkiye’de Servitals Sağlık Ürünleri A.Ş. distribütörlüğü altında çeşitli eczane ve sağlık marketlerde yerini almaktadır.

null

Sağlık bilincine sahip kişilerin yaşam kalitesi ve sağlıklarının gelişmesine yardımcı olmak amacıyla 2014 yılında Estonya’nın Tallinn şehrinde  kurulmuştur. Merkezi ve Üretim tesisleri Tallinn’dedir.

Nordaid ürünleri, Tallinn Teknoloji Üniversitesi tarafından Profesör Raivo Vilu, Ph.D. başkanlığında kurulan Gıda ve Fermantasyon Teknolojileri Laboratuarları Yetkinlik Merkezi (www.tftak.eu) tarafından geliştirilmiştir.

Tüm ürünler İyi Üretim Uygulamaları (GMP) bulunan tesislerde ve farmasötik standartlarına uygun olarak üretilmektedir.